هولوگرام چیست ؟ برای چه مقاصدی به کار میرود؟ تولید هولوگرام فراگرصنعت

اگر الماس شیء باشد، تصویر هولوگرافیک الماس درخشنده دیده می شود. همان طور که گفته شد، هولوگرام یکی از بهترین روش های امنیتی برای جلوگیری از جعل و کپی است. در این برچسب ها میکرو متن ها، تصاویر، کدها، تصاویر و نورهای لیزری در کنار یک دیگر قرار گرفته‌اند. سطح امنیتی لیبل های سه بعدی بسیار بالاست، زیرا این برچسب ها با استفاده از دستگاه لیزری بسیار پیشرفته تولید می شوند. به عبارت دیگر هولوگرام یک فیلم یا پلیت عکاسی است که با نور لیزر نوردهی شده و تحت پردازش قرار گرفته است . به طور کلی می توانیم هولوگرام را یک برچسب معرفی کنیم که این برچسب را با تکنولوژی هولوگرافی تولید می کنند.

هولوگرام

برچسب های هولوگرام سفارشی، طراحی چشم نوازی را در کنار امنیت برند به ارمغان می آورند. با مشاهده از زوایای مختلف، رنگ و شدت آن ها تغییر می کند و از فاصله دور قابل مشاهده هستند. بنابراین آن ها می توانند به محبوبیت محصول شما و بهبود فروش کمک کنند.

رونمایی از هولوگرام اثرگذار یا وید نقره ای با شماره سریال رندم تولید شده

در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر و همچنین مدیریت و کنترل اجناس و مدارک ، شماره سریالهایی بر روی برچسب به کار گرفته می شوند . مهم ترین ویژگی که باعث شده است این برچسب به مطمئن ترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نیست. تهیه تمام‌نگاشت (هولوگرام) و ثبت تصویر روی فیلم عکاسی انجام می‌ گیرد، اما برای درک تفاوت میان دو شیوه لازم است، طبیعت نور بررسی شود.

هولوگرام های سری شماره دار محصولتان را از سایر محصولات متمایز می کند. این هولوگرام به شکل ورقه ای ودر رنگ های مختلف تولید می شود و ضخامت آن در حدود ۲۴/۳۶میکرون است. هم چنین می توانند از نظر ظاهری، شکل های متنوعی داشته باشند که به سفارش مشتری تولید می شود. از نظر فیزیکی و شیمیایی می توانند در برابر حرارت، حلال ها اسیدی و بازی مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

  • به همین منظور مجموعه ما، شبرنگ وحید، با فراهم آوردن امکان چاپ هولوگرام قیمت پایین، سعی در برآورده ساختن نیاز این‌گونه شرکت های متقاضی دارد.
  • تصویر بعدی در مجاور نوار ثبت می گردد تا تصویر نهایی هولوگرام کامل گردد تصویر نهایی تصویری برجسته است و چسم غیر مسلح قادر خواهد بود بصورت چند بعدی آن را مشاهده کند.
  • شاید باورتان نشود اما این دسته از هولوگرام ها قابلیت این را دارند که رهگیری و کنترل اصالت شوند.

تا به این جای سفر هولوگرامی ما،ا نکات جالبی گفته شد که بسیار کاربردی نیز هستند،داریم به آخرای سفر نزدیک می‌شویم،  در ادامه می‌خواهیم کمی علمی نحوه کارکرد هولوگرام را بیان کنیم، با ما همراه باشید. این امر به پزشکان توانایی بیشتری در معاینه بیمار و تشخیص بهتر بیماری‌ها و صدمات در بیماران خاص می‌دهد و به تشخیص دقیق‌تر و در نهایت درمان صحیح منجر خواهد شد. این فناوری همچنین در زمینه جدید برنامه ریزی قبل از جراحی قابل استفاده است. قبل از انجام اولین برش، جراح می‌تواند تمام دوره عمل را به طور کامل تجسم کند.

مراحل چاپ و تولید هولوگرام :

این نوع هولوگرام ، محصول تخلخل تصاویر گوناگون می باشد به نحوی که جلوه های متفاوتی از زوایای مختلف دارد. جعل این نوع هولوگرام ، به مهارت و علم بسیار بالا و دقت بسیار زیادی نیازمند می باشد. این واژه از دو بخش Holo به معنای همه یا تمام یک شی وGram به مفهوم نگاشتن یا نمایاندن بصری یک شی تشکیل شده که میتوان معادل پارسی بعد نگار یا تمام نگار را برای آن در نظر گرفت . عموما هولوگرام را بعنوان یک برچسب نقره ای با ظاهری رنگین کمانی می شناسند که در مقابل تابش نور تغییرات نوری رنگارنی در آن ایجاد می گردد و تمام نگار را صرفاً نوعی عکس سه بعدی میدانند . درعکاسی و تمام نگاری از فیلمها و پلیتهای عکاسی استفاده می کنند ولی این امر تقریباً کل وجه اشتراکی است که این دو دارند .

خرید هولوگرام امنیتی ، امنیت کالاها را از نظر امکان جعل حفظ می کند. برخی از مهمترین هولوگرام های امنیتی شامل هولوگرام آماده یا عمومی ، هولوگرام دو بعدی و هولوگرام سه بعدی می باشند. هولوگرام با دادن یک موج دوم (که معمولاً پرتو مرجع نامیده می‌شود) در جبهه قرار یا همان هولوگرافی تکنیکی موج مورد نظر نمی‌شود، در نتیجه یک تداخل، نوع موجی امکان ایجاد نمی‌شود که روی یک محیط فیزیکی ثبت نمی‌شود. هنگامی به عنوان روشی برای تولید که فقط جبهه موج دوم الگوی تداخل را روشن می‌کند، برای ایجاد مجدد جبهه موج اصلی، پراش می‌شود.

پزشکان و بیماران به طور یکسان از کاربردهای جدید هولوگرام در رادیولوژی در صنعت پزشکی بهره مند می‌شوند. نوع داده‌های تهیه شده توسط تکنیک‌های نوین تصویربرداری مانند اسکن‌های MRI و CT را می‌توان به راحتی در اطلاعات دیجیتالی ترجمه کرد. به طور سنتی، پزشکان این داده‌ها را بر روی صفحه نمایش رایانه در برش‌های 2D مشاهده می‌کردند.

شناسنامه محصولات می تواند به فردی که کالای شما را تهیه می کند کمک کند تا از طریق گارانتی کالا مشکلی که برای کالایش پیش می آید را حل کند. کارایی هولوگرام بسیار مشخص است چون می تواند به شما کمک کند تا از نظر قانونی تجارت ایمنی را داشته باشید. شما باید طرح هایی را انتخاب کنید که می توانند جنبه های مختلف کاری شما را به نمایش بگذارند. برخی از هولوگرام ها پس از اینکه از روی کالا جدا و یا کنده شوند دیگر اثری از خودشان روی محصول مورد نظر باقی نمی گذارند و این می تواند بسیار از همه نظر مثبت باشد. اگر بعداً از این موتور، یک هولوگرام دیگر بسازند با مقایسه‎‏ی این  دو شکل با همدیگر می‎توانند هرگونه تغییر و در نتیجه فرسایش و نقص احتمالی در موتور را شناسایی کنند.

بعد از قرار دادن تیوپ‌ها باید یک جعبه شن پُر از لایهٔ ضخیمی از شن را بالای آن قرار دهید. اگر فضای کافی برای چنین میز بزرگی ندارید، می‌توانید با قرار دادن بطری‌های شن یا شکر برای نگه‌داشتن هرکدام از بخش‌های ابزار استفاده کنید؛ ولی برای طرح‌هایی با اندازه‌های بزرگ‌تر از این روش نمی‌توانید استفاده کنید. برای وضوح بهتر هولوگرام‌ها، باید حتی الامکان از هرگونه ارتعاش حتی در هوا جلوگیری کرد.

هولوگرام‌های طرح اختصاصی در سطوح مختلف (تجاری، امنیتی و فوق امنیتی) ارائه می‌شود که با توجه به کاربرد سفارش‌دهنده، طراحی و تولید می‌شود و حتی قابلیت رهگیری و کنترل اصالت پیدا می‌کند. این نوع هولوگرام‌ها همانند سایرهولوگرام‌ها، می‌تواند روی فویل‌های رنگی و زیر لایه‌های متفاوت تولید و عرضه شوند. چاپ هولوگرام سه بعدی یا تمام‌نگاری، نمایش هولوگرام روی سطح صاف است که هنگام مشاهده، اثرات سه بعدی ایجاد می­کند. چاپ هولوگرافیک از هولوگرام قدیمی متفاوت است زیرا چاپ برای بدست آوردن جلوه سه بعدی، به هیچ طرح نورپردازی خاصی نیاز ندارد. این نوع، دارای نوشته های از پیش آماده هستند که در برخی موارد با طرح ها و گیلوش های منحصر به فرد، نیز تلفیق شده اند. این نوشته ها عموما GENUINE ، ORIGINAL، OK و … غیره هستند که با توجه به کاربرد مشتری، انتخاب و تولید می شوند.

هولوگرام

همانطور که مردم دوست دارند محصولات معتبر بخرند، محصولات را با چنین برچسب هایی انتخاب کنید. و اگر مارک های دیگر آن را کپی کنند، باید با مشکلات کپی رایت روبرو شوند. علاوه بر این، آن ها همچنین مزایای بسیاری دیگر را ارائه می دهند. برچسب های هولوگرافی، برچسب هایی هستند که بر روی موادی چاپ شده اند که جلوه خاصی شبیه به رنگین کمانی دارند. آن ها دارای درخشندگی رنگین کمانی هستند که وقتی با جوهر پوشانده می شود، پس زمینه هولوگرافیک ایجاد می کند.

هولوگرام

هولوگرام های تولیدی آذر هولوگرام به صورت لیبل هولوگرام ، پی وی سی هولوگرام ، نوار هولوگرام ، بارکد هولوگرام ، اسکرچ هولوگرام  و … می باشند که در سطح بالایی از کیفیت چاپ شده است. اگر قصد خرید هولوگرام های با کیفیت بالا از تمامی جهات را دارید ، از آذر هولوگرام اقدام به ثبت سفارش کنید. چاپ هولوگرامی یک نمایش در سطح صاف است و هنگام مشاهده، اثرات 3 بعدی ایجاد می‌کند که برای بیننده قابل مشاهده است. زیرا چاپ برای انجام جلوه 3 بعدی به هیچ نوع تنظیم نور خاصی نیاز ندارد. در هولوگرافی نیاز به میزی با پایه‌های بسیار ثابت و بدون حرکت دارید.

شاید تعجب کنید که نام هولوگرام دارویی را در این لیست ببینید اما از آنجایی که این نوع هولوگرام ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند، شاید بتوان گفت می‌شود آن ها را نیز در یکی از موارد این لیست جای داد. این هولوگرام ها ویژگی و ساخت منحصر به فردی هم دارند و بنابراین می‌شود آن ها را بر اساس مواد اولیه آن ها نیز دسته بندی کرد. این هولوگرام ها با استفاده از آلومینیوم نرم یا سخت و توسط تکنولوژی های بسیار پیشرفته چاپ می‌شوند.

چاپ لیبل هولوگرام تنها محدود به حوزه اسناد نمی‌شود بلکه امروزه در هر صنعتی که نیاز به بسته بندی، نیاز به شناسایی کالای تقلبی و یا معرفی یک برند و محصولی خاص باشد می‌توان از وجود آن بهره برد. امروزه محصولات تولید شده از اقلام خوراکی و دارویی گرفته تا لوازم برقی به صورت بسته بندی وارد بازار می‌شوند که از برچسب‌های هولوگرامی می‌توان به عنوان یک نشان تجاری خاص برای جدا کردن کالاهای مشابه استفاده کرد. نیایش افشردی، یکی از اعضای این تیم از دانشگاه واترلوی کانادا می گوید “ما استفاده از این جهان هولوگرافیک را مطرح می کنیم، که یک مدل متفاوت از بیگ بنگ نسبت به مدل محبوب و رایج مبتنی بر جاذبه و تورم است. بلکه این طور مطرح می کنند که در مراحل اولیه تشکیل جهان، چند صد هزار سال پس از بیگ بنگ، همه چیز از یک سرحد دو بعدی به صورت یک فرم سه بعدی منتشر شده است. اگر با ماجرای “جهان ما یک هولوگرام است” آشنا نیستید، می توان گفت در دهه ۱۹۹۰ لئونارد ساسکیند فیزیکدان، این نظریه را رواج داد که قوانین فیزیک آن طور که ما فکر می کنیم نیازمند سه بعد نیستند.

به این ترتیب، ایجاد جعلی از این هولوگرام ها تقریبا غیرممکن است. علاوه بر آن، می توان آن ها را به راحتی و همچنین به سرعت تأیید کرد. هولوگرام ها ابزارهای تبلیغاتی بسیار خوبی هستند، اما مزایای بسیار دیگری نیز دارند که ممکن است از آن ها بی اطلاع باشید. همچنین برچسب های هولوگرافیک یک راه عالی برای برجسته کردن کالای شما هستند.

به عنوان مثال، فویل مهر زنی داغ یک روش چاپ خشک است که در آن فویل های از پیش خشک شده و جوهر تصاویر را روی سطوح پخش می کنند اما فقط در دمای بالا. بنابراین این روش به ماشین آلات تخصصی برای چاپ و تأیید نیاز دارد. برچسب های هولوگرافیک به طور کلی در پایان براق با جلوه رنگین کمانی هستند که با نور و پرسپکتیو تغییر می کند.

هولوگرام

اگر زمان کافی داشته باشیم، می‌توانیم مجددا تمام تکه‌های کاغذ را بهم بچسبانیم تا آنچه در اصل روی آن‌ها نوشته بود را بخوانیم. دانشمندان تصور می‌کردند چنین نکته‌ای در مورد ذرات نیز صادق است. از انواع هولوگرام ارزان‌قیمت است و در جاهایی از آن استفاده می‌شود که امنیت چندان مهم نباشد. کافی است نگاهی به اسکناس، کارت‌های اعتباری و کارت‌های شناسایی بیندازید تا متوجه شوید که هولوگرام‌ها روی آن‌ها هم استفاده می‏شود. در واقع هولوگرافی مانند یک عکس سه‌بعدی است که می‌توان آن را از هر زاویه‌ای مشاهده کرد.

یعنی اگر تصویر دارای برجستگی باشد، در هولوگرام به صورت فرورفته منتقل می‌شود. برای حل این مشکل از آینه‌ها و عدسی‌های Optical Phase Conjugation استفاده می‌شود. هولوگرام های ضد سرقت و تخریب شونده دارای زیر لایه های متفاوتی هستند که به هنگام تخریب، طرح ها یا نوشته های متفاوتی را از خود به جای می گذارند. بیشترین کاربرد این برچسب های امنیتی هولوگرام، برای پلمپ انواع بسته بندی و پاکت ها می باشد. در این برچسب، از ترکیب دو مدل و تصویر در فضای دو و سه بعدی به همراه کد های فراوان، امنیت شاخصی ایجاد میشود. هنگامی که از زوایای مختلف به این برچسب نگاهی بیندازید، میتوانید در هر زاویه طرح دو یا سه بعدی مدنظر خود را مشاهده کنید.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما